Muğla Bodrum Tarihi - Turistik - Gezilecek yerler

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Muğla Bodrum Tarihi - Turistik mekan bilgileri

Bodrum aslında birçok insan içinde özel bir yere sahiptir. Temiz ve duru sahiliyle, gün boyunca yapabileceğiniz su sporlarıyla lezzetli sofrası ve deniz ürünleriyle sizi bekliyor..

Bodrum Antik kenti, Tarihi Milattan Önce 2000 li yıllara dayanmaktadır. Milattan Önce 546 yılında perslere ev sahipliği yapmış ve Milattan Önce 344 yılında ise Büyük İskender tarafından alınmıştır. Bir dönem hrıstiyanlığa piskoposluk merkezliği yapan kent 11.yüzyıl sonlarında Türk hâkimiyetine geçmiştir.

Sultan II. Abdülhamit zamanında kale siyasi mahkûmlar için hapishane olarak kullanıldı. Bodrum adı, bodrum kalesinin kurucuları olan St.Petrium Şövalyeleri'nden gelmektedir. O zamanlarda burada yaşayan Türkler tarafından "Burdum" olarak telaffuz edilmiştir.

Bodrum dediğimiz zaman sosyal yaşam aklımıza gelir, özellikle 1980'li yıllardan itibaren bodrumda sosyal yaşam turizmin etkisiyle tamamen değişmiştir. İlçenin her yerinde turizm gelirinin yarattığı nispeten yüksek bir sosyal yaşantı izlenir. Turizm ile beraber halkın geçim kaynağı öncelikli derecede deniz turizmi, eğlence turizmi, yatçılık olmuştur. Yaz aylarında her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin yaşandığı bodrum, kış aylarında ise çok sakindir. Kış aylarında ilçede büyük ölçüde yerli nüfus yaşar. İş yerleri genellikle yaz aylarında faaliyet gösteren turizme yönelik eğlence yerleri ve konaklama tesisleridir. İşletmelerin çoğu ilçe dışından gelen insanlar tarafından işletilmektedir. Belirttiğimiz gibi kışın bu işletmelerin çoğu kapalı bulunmaktadır. Dolayısıyla durgun bir dönem olmaktadır kış dönemi.

Bodrum a gittiğnizde mutlaka balık yiyin, parasailing  yapın, yıldızların altında yüzün , tarihi güzelliklerin tadını çıkarın , bir deniz bisikleti kiralayın , güneşin doğuşunu denizin içinden izleyin.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim