Antalya Kaş Tarihi - Turistik - Gezilecek yerler

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Antalya Kaş Tarihi - Turistik mekan bilgileri

Kaş Akdeniz in mavi sularına kucaklamış sırtını ise heybetli Toros Dağlarınıa dayamış küçük ve güzel bir turistik kasabadır.

Milattan Önce dördüncü yüzyılda Phellos'un limanı olan Kaş ta Likya kalıntılarına her yerde rastlanır. Kaya mezarları, anıt mezar, sarnıç ve antik tiyatro gibi. Daracık sokakları, sokaklarında mutlu dolaşan kedileri ve köpekleri vardır. Daracık sokaklardaki küçük kafelerde veya sahilde denize ve rıhtıma bakan restoranlarda damak zevkine hitap eden muhteşem lezzetler bulunur. Begonviller taş evlerin balkonlarına tırmanır. Limanı yatlar, balıkçı tekneleri ve guletlerle doludur. Liman dünyanın dört yanından gelmiş teknelere ve yatlara ev sahipliği eder. Gündüz mavi sular ve gökyüzü ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatırken, geceleri barla ver canlı müzikleri ile gönülleri eğlencenin kucağına çeker. Kaş, diğer turizm merkezleri ile karşılaştırıldığında göreceli olarak hala koruduğu sakinliği ve sessizliği ile dinlenmek ve kafa dinlemek isteyenlerin seçtiği yer olmaktadır.

Kentin batı kenarında yer alan Kaş Antik tiyatrosu, denize doğru dönük ender tiyatrolardan biridir. Akropolis tepesinin güney yamacında yerel kireç taşından yontma taşlarla inşa edilmiştir.

Kaş da ne yapacağınıza karar vermede zorlanacaksınız. Antik tiyatroda bir konser izlemek, belki de yamaç paraşütü ile göklerde süzülüp, Kaş ı kuş bakışı seyretmek, şnorkelle deniz dibini gözlemek, daha derinlere dalmak isterseniz tüplü dalış yapıp cam gibi berrak suların derinliğinde tarihi gemi veya uçak batıklarına bakıp, balıklarla veya deniz kaplumbağaları ile yüzersiniz.Tabanı camla kaplı teknelerle veya kano ile batık şehri seyretmek te seçenekleriniz arasında olmalı, Likya Yürüyüş Yolunda sizden önce gelmiş geçmiş binlerce insanın ayak izlerini takip edebilirsiniz. Antik şehirlerde eski medeniyetleri anlayabilirsiniz. Kanyonda serin sulara atlayıp, kayalara tırmanabilirsiniz. Ya da sahilde şezlongunuza uzanıp gelen geçen tekneleri izleyebilirsiniz.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim