Antalya Alanya Tarihi - Turistik - Gezilecek yerler

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Antalya Alanya Tarihi - Turistik mekan bilgileri

Plajlar , Müzeler , Mağaralar , Kervansaray , Antik Kentler ve daha birçok gezilmesi görülmesi gereken mekanlar. Alanya...

Leartis Learty'de hamamları , Karaburun , Eski Şehir ve Kasra Hamamları , Aital , ziyaret etmeniz gereken antik kentlerin başında gelir. Lise yıllarından beri sürekli duyduğumuz Damlataş Mağrası da Alanyada bulunan doğal harikalardan sadece biri. Milattan Önce 3. yüzyılda kurulan bir Roma şehrinin harabelerini incelemek isterseniz Syedra Harabeleri ni ziyaret etmelisiniz.

Alara Kalesine yapılan ziyaretlerde Alara Han, Alara Çayı ve etrafı da mutlaka gezilmeli, görülmeli, doğanın sunduğu görsel şölen ile gözlere ziyafet çekilmelidir. Kaleye ancak yaklaşık 120 adet basamağı bulunan, karanlık bir dehliz içinde yer alan merdiven ile girilebilmektedir. Kale içindeki kayaların oyulması ile oluşmuş birçok tünel dikkat çekmektedir.

Alanya'da Türk mutfağının ve dünyanın önde gelen mutfaklarının yemeklerini bulabileceğiniz her seviyede ve kalitede restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlar öğle ve akşam yemekleri için ideal çözüm sunmaktadır.

Damlataş Mağarası, 1948'de limanda yapılan çalışmalarda bulunmuştur. İçerisinde her türlü şekilde büyüleyici sarkıtlar ve dikitler vardır. O zamandan itibaren mağara koruma altındadır ve üzerinde çok sayıda çalışma yapılmıştır. Damlataş Mağarası doğal güzelliğiyle birlikte aynı zamanda astımı olan kişileri iyileştiren havası ile de ünlüdür.

Alanya plajları çok güzel bir kuma sahipdir. Cleopatra ve Damlataş plajları batıda yer alırken Keykubat ve Portakal plajları doğuda yer alır. Şehrin dışında da Türkler, Alara, Konaklı, Mahmutlar , Tosmur ve daha pek çok plaj vardır.

Meşhur Aqua Park'ı, Alanya'dan 30 km mesafede Okudzalar mevkiinde bulunmaktadır. Çeşitli boyutlarda ve her türlü yaşa ve zevke uygun 23 farklı su kaydırağı vardır. Burada çok uzun "Tembel Nehir" ve çok yüksek "Kamikaze" veya gizemli "Kara Delik" kaydıraklarını bulabilirsiniz. Bütün bunlarla denizler kadar engin eğlenceyi de tadacaksınız.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim