Antalya Olimpos Tarihi - Turistik - Gezilecek yerler

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Antalya Olimpos Tarihi - Turistik mekan bilgileri

Çıralı, Olympos Antik Kenti, , Yanartaş, Ceneviz Koyu Olmpos a giderseniz mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında gelir.

Olympos kelimesinin yunanca da ulu dağ anlamına geldiği söylenmektedir. Dünya üzerinde 20 den fazla dağa bu isim verilmiştir. Antalya il sınırları içerisinde bulunan olympos ören yeri olmasından dolayı doğal güzelliğini muhafaza edebilmektedir.

Çıralı dediğimiz zaman Türkiyenin belki de en sakin en doğal yeri aklınıza gelecektir. Huzuru doğayı ve sessizliğin sesini burada dinleyebilirsiniz. Ekonomik ve lüks tesisleri mevcut olup özellikle Aileler için güzel ve huzurlu tatil geçirebilceği mekanların başında geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle Çıralı plajının eşsiz güzelliği görülmeye değer bir yer...

Milattan Önce ikinci yüzyıla dayanan Olimpos Antik Kenti ise varlığını Millattan sonra 15. yüzyıla kadar korumuştur. Olympos Antik Kenti Kemer'e 40 km uzaklıktadır.

Olymposa giderseniz mutlaka uğramanız gereken yer Yanartaş, ufak bir doğal gaz kaynağı olan yanartaş olympos ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir. Çıralı plajının kuzeyinde bulunan yanartaş ziyareti sizin için değişik ve eğenceli bir gün olmasını sağlayacaktır.

Yeşil ve Mavinin eşsiz uyumu ceneviz koyu, sık sık tekne turu duzenlenen, doğa harikası, görenleri büyüleyen koy.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim