Balıkesir Edremit Tarihi - Turistik - Gezilecek yerler

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Balıkesir Edremit Tarihi - Turistik mekan bilgileri

Edremit, Balıkesir ilinin ikinci en büyük ilçesidir. Edremit ‘ in Altınoluk ve Akçay gibi önemli truzim yerleri bu ilçededir. Zeytinciliğin önemli gelir kaynağı olduğu Edremit , Balıkesir şehrinin batısında , Ege Denizi kıyısındaki ilçedir. Truva-Bergama yolu üzerinde bulunmasından dolayı birçok savaş görmüş görmüştür.

Edremit ilçe merkezinin Ege Denizi'ne kıyısı yoktur.Ancak Zeytinli , Akçay , Güre Altınoluk en önemli tatil merkezleridir.

İlçedeki Akçay plajı , Edremit ‘ e 9 km uzaklıktadır.Bu sahilin her bölgesinde denize girmek mümkündür. Akçay bol ve soğuk artezyen suları ile üne kavuşmuştur.

İlçedeki Altınoluk plajı , Edremite 27 km mesafede bulunmaktadır. Sahil kesmi doğal plajlarla dolu olup birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Burasının kalp ve astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedr.

İlçede Akçay' 25 km. mesafede Mıhlı Çayı , Zeytinli beldesi içinde Zeytinli Çay Bahçeleri , Kızılkeçili köyü içinde Çağlayan , Kaz Dağlarının eteğinde Şahinderesi , Güre köyü içerisinde Pınarbaşı gibi piknik alanları bulunmaktadır.

Edremit'e 12km , Akçay'a 3 km. mesafede , Akçay-Çanakkale karayolları üzerinden Güre Kaplıcaları , Edremit'e 3 km. Akçay'a 12 km. mesafede Edremit İzmir yolunda üzerinde de Derman Kaplıcaları bulunmaktadır.

Kazdağları'nın batı yamaçlarında yer alan Şahinderesi Kanyonu, 27 Kilometre uzunluğu ile Kazdağları'nın oksijenli bol havası için baca görevi görerek gerekli ortamı sağlıyor.

Selçuklular zamanında KURŞUNLU CAMİİ , Palasgoslar tarafından inşa edilen ANTANDROS SİT ALAN , Roma devrine ait Zeus Altarı , Osmanlılar zamanında yapılan EŞREFOĞLU RUMİ CAMİİ , M.Ö. VII. Yy de yapılmış ASSO ANTİK KENTİ gibi tarihi yapılar bulunmaktadır.

İlçede Kazdağı Milli Parkı 1993 yılında milli park olmuştur. Burada birçok antik kent ve Tahtakuşlar Köyü’ndeki Türkiye'nin tek köy Etnografya Müzesi de bulunmaktadır. Kazdağı Milli Parkına giriş için Zeytinli Beldesi ve Avcılar Köyü kullanılmaktadır.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim