Muğla Tarihi - Turistik - Gezilecek yerler

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Muğla Tarihi - Turistik mekan bilgileri

Muğla, önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve her devirde önemini korumuş bir şehirdir. M.Ö.2000 li yıllara dayanan Muğla kenti , sırasıyla Frig, Lidya, Pers, Makedon, Bergama Krallığı ve Roma hakimiyetini yaşamıştır. 1284 yılında Türk hâkimiyetine girmiştir.

1. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı İmparatorluğu toprakları , paylaşılırken Muğla kenti İtalyanlara verilmişti.Direnişlere katılan Muğla halkı , ege illeri arasında en fazla şehit veren il olmuştur.

Bodrum , Fethiye , Dalaman , Datça , Marmaris Muğla ilinin önemli ilçeledir.

İyi korunana Muğla evleri ; tasarımları, ahşap işçilikleri, tavan işlemeleri , bacaları ile Türk geleneksel mimarisinde özgün bir model oluşturmaktadır.

Muğla ‘ da Quad Safari , Jeep Safari , yamaç Paraşütü , Kiteboard-Uçurtma Sörfü , rafting , Dalış , Motokros , Atlı Safari ve Trekking , Yatçılık , Günübirlik Gezi Tekneleri ve Kano Sörf ü yapılmaktadır.

Şahidi Camii ve Şahidi Mevlevihanesi , Saburhane ve Saburhane Camii , Tabakhane semti ve Ulu Camii ,Kurşunlu Camii , Saat Kulesi , Muğla Müzesi , Muğla Kalesi ve Asar Dağı , Trolian Park , Arasta gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Muğla, dünyaca ünlü turizm merkezlerine yakın olmasından dolayı gelişmiş karayolu bağlantılarına sahiptir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden ve ülkenin diğer bölgelerinden gelip Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi önemli turizm merkezlerine ulaşan karayolları Muğla'dan geçer. özellikle yaz mevsiminde sürekli olarak otobüs ve minibüslerle seferler yapılır.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim