Araba Bilgileri ve Teknik özellikleri Renault Megane CC

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Renault Megane CC Bilgileri ve Teknik Özellikleri
rent a car mosnter meganecc.png

Louis Renault in kardeşleri ile birlikte kurduğu fransız otomobil şirketidir.Kurulduğu yıllarda bütün yarışmaları kazanması ile üne kavuşmuştur.Birinci dünya savaşında uçak , cephane ve savaşlara da katılan tank imal etti. Otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet, bisiklet, otobüs gibi birçok araç üretir.

Renault Mégane, Fransız otomobil üreticisi Renault ‘ un 1995 yılının üretilen C segmenti küçük aile otomobilidir.

Sedan (Fluence), Hatchback, Station Wagon, Coupé ve Coupé Cabriolet modelleri mevcuttur.

Mégane I 1995 yılında , Mégane II, Eylül 2002'de , Mégane III 2008 ‘ de tasarlanmıştır.

Megane CC Stop & Start ve fren fazında enerji geri kazanımı gibi Renault’nun F1’deki bilgi birikiminden kaynaklanan teknolojik yenilikler sayesinde, ideal olarak sürüş keyfini ve yüksek tüketim kontrolünü bir araya getiriyor.

Renault Megane CC geri görüş kamerası , hava kalite sensörü , yokuş kalkış desteği , şerit takip sistemi , gibi teknolojiler sunuyor.

Renault Megane CC 1.5 dci ‘ nin ise silindir hacmi 1461 cc. 4000 d/d de 110 HP gücündeki dizel motor 1750 d/d’den itibaren 240 Nm tork üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza 13,2 saniyede çıkabilen Megane 190 km/s maksimum hıza sahip. Renault Megane CC 1.5 dci ,100 km de şehir içi 6,1 lt , şehir dışında 4,4 lt yakıt tüketiyor.

Güvenlik teknolojileri Visio System, geri görüş kamerası, Acil Fren Desteği, ESP, CSV, AFU bunlardan yalnızca birkaçıdır. Renault Mégane , Euro NCAP testlerinden 4 yıldız almıştır.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim