Araba Bilgileri ve Teknik özellikleri Volkswagen jetta

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Volkswagen jetta Bilgileri ve Teknik Özellikleri
rent a car mosnter jetta.png

Volkswagen , Almanya'da, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliği'ne kurdurulan otomobil firması. Volkswagen , Almanca'da halkın arabası anlamına gelmektedir.

Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda sahip olduğu diğer markarlardır.

Volkswagen dünyanın ilk hava soğutmalı motor sistemini üretti. Porsche firması tarafından üretilen, oldukça ekonomik ve kullanışlı olan, Türkiye'de "kaplumbağa" ya da "tosbağa" olarak bilinen modeliyle Volkswagen'in ünü tüm dünyaya yayıldı.

Volkswagen Jetta, Golf'ün sedanı olarak üretilmeye başlanan otombildir. 4. nesli Avrupa'da Volkswagen Bora ismiyle satılmıştır. Arabada 4 çeker de bulunmakta ancak genelde ön tekerleklerden çekerlidir. Ağırlığı boş iken 1345 kg'dir. 6. nesil Jetta 2011 yılında tamamen yenilenerek satışa sunulmuştur.

510 litrelik yükleme hacmine ve sol tarafta bir saklama gözüne sahip olan bagaj bölmesi bulunmaktadır. Direkt benzin enjeksiyonu teknolojisiyle akıllı şarj teknolojisinin kombinasyonu olan TSI teknolojisi, benzinli motorlarla da yüksek verimlilik sağlıyor, yüksek tork ve düşük tüketimin avantajlarını birleştiriyor.Çift debriyajlı DSG şanzıman , saniyenin %1’inden daha kısa bir sürede, güçten kesinti yapmadan diğer vitese geçiş yapabiliyor. Oldukça kısa tepkime süresi sayesinde, araç çok çabuk hızlanıyor. 6 ya da 7 kademeli vites, yalnızca dinamizm sunmakla kalmıyor, aynı zamanda verimliliğiyle de yakıttan tasarruf edilmesini sağlıyor.

Kritik sürüş durumlarında frenlere ve motora müdahale ederek aracın yoldan çıkmasını engelliyor. Bu sayede araç, üstün bir yol tutuşuna sahip oluyor. Park sırasında sinyal vererek sizi olası engellere karşı uyarıyor. Engele yaklaştıkça ses yükseliyor. Bu sinyal, aracın tamponlarında bulunan ultrasonik sensörlerden geliyor.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim