Araba Bilgileri ve Teknik özellikleri Ford Focus

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Ford Focus Bilgileri ve Teknik Özellikleri
rent a car mosnter focus.png

Ford Focus, Ford'un ürettiği kompakt otomobil modelidir.Üç nesil olarak 1998 de üretilmeye başlandı. İlk nesil Focus Temmuz Avrupa'da , Kuzey Amerika'da satışa sunuldu. Ford Escort, Asya ve Avustralasya pazarlarında ise Ford Lazer modelinin yerini aldı. Focus'un sportif modeli olan Focus RS temel alınarak tasarlanan Ford Focus RS WRC ralli otomobili, 2006 ve 2007 Dünya Ralli Şampiyonası sezonlarında Ford'a Üreticiler Şampiyonluğu kazandırdı.

Üçüncü nesil Focus Ford tarafından global bir otomobil olarak tanıtılmasına karşın,[22] dünyanın farklı bölgelerinde çok sayıda fabrika tarafından, bölgesel pazarlara uygun farklı motor ve donanım seçenekleriyle üretilmektedir.

Araçta yer alan sensörler sayesinde dar park yerlerine park ederken, Ford Focus sizin için gerekli direksiyon manevralarını yapıyor, siz sadece frene ve gaza basıp vites değiştiriyorsunuz.

Sistem sayesinde, farkında olmadan hızlanma kaygısından kurtulur, gözlerinizi hız göstergesine değil, yola odaklayabilirsiniz.

Ford Focus, size her zaman en üstün sürüş keyfini sunuyor. Duratorq TDCi dizel, son teknoloji 1.6 litre EcoBoost turbo benzinli ve her zaman övgüyle söz edilen Duratec benzinli Ford motorlarının yeni nesil modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Hem önden hem de yandan çarpışma testlerinde çocuk koruması konusunda tam puan alan Focus, yetişkin ve yaya güvenliği kategorilerinde de mükemmel sonuçlar elde etti.Akıllı Güvenlik Sistemi , Elektronik Denge Programı , Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) ve Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS), Acil Durum Fren Desteği, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi güvenlik sistemleri bulunuyor.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim