Araba Bilgileri ve Teknik özellikleri Ford Fiesta

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Ford Fiesta Bilgileri ve Teknik Özellikleri
rent a car mosnter fiesta.png

Ford Fiesta, Ford Motor Company tarafından 1976'dan beri üretilen otomobil modeli. Avrupa, Brezilya, Arjantin, Çin, Hindistan, Tayland ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nde üretilmektedir. Son nesil Fiesta dünya çapında 12 milyondan fazla satılmıştır.

Fiesta genellikle Ford'un başarılı önden çekişli otomobili olarak gösterilmektedir. Fiesta, Birleşik Krallık'ta üretilen ikinci hatchback küçük otomobildir.Ford Fiesta 1976’ dan bu yana 6 nesil üretilmiştir.

Yeni Ford Fiesta yenilenmiş modern tarzını günün en ileri teknolojileriyle bir araya getiriyor.

Birleşik Krallık'ta satılan Fiesta'larda Studio, Edge, Metal, Style, Style Plus, ECONetic, Zetec, Zetec S, Titanium ve Titanium Individual olarak adlandırılan farklı donanım seviyeleri sunuldu. Türkiye'de ise Trend, MyFiesta, Sport ve Titanium donanım seviyeleri satılmaktadır.

Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz son derece basit Türkçe sesli komutlarla çalan parçaları yönetir, telefonla arama yapar, gelen çağrıları yanıtlarsınız.

Navigasyon ve Geri Görüş Kamerası size her koşulda eşsiz sürüş desteği sağlıyor. Sistem sürüş hızına göre tahmini varış saati ve yolculuk bilgisini 5 inç renkli ekranı ile kullanıcısına iletiyor. Yeni Fiesta'da sunulan 1.5 TDCi dizel motor 75PS güç üretiyor. Ortalama 3.7l/100km'lik yakıt tüketimini 98g/km karbondioksit emisyonu ile sağlıyor.

Ford Fiesta 30 km'nin altındaki hızlarda seyrederken öndeki aracın beklenmedik bir biçimde durması halinde sistem bunu algılar ve otomatik olarak sizin yerinize fren yapar. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sisteminin yenilikçi özelliği, Euro NCAP Gelişmiş Güvenlik Ödülüyle kanıtlanmıştır.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, fren sistemine 2,5 saniye süreyle fazladan güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim