Araba Bilgileri ve Teknik özellikleri Volkswagen Caravelle

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Volkswagen Caravelle Bilgileri ve Teknik Özellikleri
rent a car mosnter caravelle.png

Volkswagen , Almanya'da, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliği'ne kurdurulan otomobil firması. Volkswagen , Almanca'da halkın arabası anlamına gelmektedir.

Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda sahip olduğu diğer markarlardır.

Volkswagen dünyanın ilk hava soğutmalı motor sistemini üretti. Porsche firması tarafından üretilen, oldukça ekonomik ve kullanışlı olan, Türkiye'de "kaplumbağa" ya da "tosbağa" olarak bilinen modeliyle Volkswagen'in ünü tüm dünyaya yayıldı.

Volkswagen Caravelle , Volkswagen'ın Transporter modelinden sonra çıkarttığı ticarî araçtır. Transporter'a göre daha büyüktür.

Volkswagen Caravelle hız sabitleyici , otomatik yanan farlar , yağmur sensörü , otomatik kararan iç dikiz ayanası gibi teknolojiler sunuyor.

9+1 yolcu kapasiteli Volkswagen Caravelle son derece güçlü bir motora sahip. Volkswagen Caravelle 102, 140 ve 180 hp güç üreten motorlardan 180 hp’lik seçenek çift turbo kullanıyor. 1500-2000 d/dk’da ürettiği 400 Nm torku ile Caravelle’e iyi bir performans sağlıyor. Caravelle 11,1 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor.. 191 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Caravelle şehir içi kullanımda 9,4 lt/100 km ortalama yakıt tüketiyor.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim