Araba Bilgileri ve Teknik özellikleri Fiat Albea

Piyasalar
Dolar :
Euro:
Sterlin:
Riyal:
Şehirler Arası Mesafe

Kilometre
Fiat Albea Bilgileri ve Teknik Özellikleri
rent a car mosnter albea.png

Albea Fiat'ın ilk olarak 2002 yılında piyasaya sürdüğü ve Amerika'da Sinea adıyla satılmaya devam eden aracıdır.

Albea, Türkiye'de 1.2 litre 60 HP, 1.2 litre 80 HP, 1.6 litre 103 HP benzinli ve 1.3 litre 70 HP dizel motor seçenekleriyle satılıyor.

İşlevsellik ve donanım Albea'nın iç mekanı makyaj operasyonundan fazlasıyla nasibini almış. Malzeme kalitesinde belirgin bir yükselme görülüyor. İşçilikse bazı noktalarda hala zayıf. Kokpitin çift renk olması kalitenin yanı sıra ferahlık hissinide artırmış. Müzik sistemi kokpitteki yeri itibarıyla kolay kontrol ediliyor. Ancak direksiyon üzerinden kontrol imkanı bulunmaması bir eksiklik.Albea, 4186 mm'lik boyuyla en büyük rakibi olan Clio Symbol'den 15 mm daha uzun. Genişlik disiplininde de Albea rakibine göre 64 mm önde. Bu ölçüler sayesinde Albea'nın iç mekanı fazlasıyla geniş. Önde ve arkada sunulan diz mesafesi tatmin edici. Albea'nın ön ve yan bölümünde herhangi bir görüş problemi bulunmuyor. Ancak arka kısımda otomobilin nerede bittiğini kestirmek güç. 515 litrelik bagaj hacmi yüksek.

Albea'da Fiat'ın GM ile ortaklaşa geliştirdiği motor görev yapıyor. Sonuç olarak B segmenti bi aracın beklentilerini karşıladığını söyleyebiliriz.

© Copyright 2013 Rent A Car Monster - Tepe Web Tasarim